trawa w rolce

Trawnik z rolki – zalety

Jeszcze dość rzadkim jest stosowanie trawnika  z rolki w naszych ogrodach. Warto poznać zalety stosowania takiego rozwiązania. Zważywszy, że dłuższej perspektywie może się to wiązać z oszczędnościami na wielu płaszczyznach. Na rynku mamy coraz więcej wyspecjalizowanych polskich firm, które mają spore doświadczenie w tym temacie.

Zalety trawnika w rolce

 • Jeśli zależy nam na ekspresowej metamorfozie ogrodu – szybkość zastosowania takiego rozwiązania i mniejszy nakład pracy włożony do założenia trawnika.
 • Można ją układać przez dłuższy czas, niż tradycyjną wysiewaną trawę – od marca do listopada.
 • Nie musimy obawiać się np. silnego deszczu, który mógłby wypłukać nasiona.
 • Zyskujemy jednolicie zagęszczony trawnik.
 • Trawnik bez chwastów – warunkiem jest odpowiednie przygotowanie podłoża.
 • Kupując trawę w rolce od firmy specjalistycznej, możemy liczyć na fachowe doradztwo, jaki gatunek trawy dobrać do swojego ogrodu, jak go pielęgnować a nawet można wykupić z usługą układania trawnika.

 

Trawa z rolki – oszczędność dla kogo i w jakich warunkach

 1. Jest ogromną oszczędnością w maleńkich ogródkach, gdzie nie opłaca się zakup opakowań nasion, nawozów, walców i całego asortymentu niezbędnego do zasiania trawy.
 2. To duża oszczędność także w miejscach, gdzie wokół urzęduje dużo gołębi i innych ptaków, dla których świeżo posiana trawa byłaby doskonałą ucztą.
 3. Z pewnością oszczędzą czas i nerwy osoby, które z ogrodnictwem nie są za pan brat lub z powodu jakichkolwiek ograniczeń np. zdrowotnych nie są w stanie samodzielnie obsiać nowego ogrodu.
 4. Dla osób, które nie mają wiedzy ogrodniczej i nie poradziłyby sobie z zadaniem obsiania gruntu trawą.
 5. Trawa z rolki to doskonałe rozwiązanie gdy mamy do obsiania teren pod dużym nachyleniem, jak strome górki, nasypy czy wały.
 6. W przypadku dużych powierzchni np. powyżej 500 m kw. koszt obłożenia trawnika trawą z rolki może wynosić ok. 13 zł, gdy obsianie 8-10 za m kw. plus koszt przygotowania podłoża
 7. Gdy chcesz mieć bardzo gęsty trawnik tradycyjny, musisz wysiać bardzo dużo nasion. Trawa w rolce już jest bardzo gęsta.
 8. Doskonale sprawdzi się w terenach publicznych

Trawa w rolkach – na co zwrócić uwagę wybierając dostawcę

 1. Jakość mieszanek, z jakich wysiewana jest trawa – to jeden z elementów, na jaki warto zwrócić uwagę decydując się na trawę z rolki.
 2. Odległość firmy, z której zamawiamy materiał – im bliżej tym lepiej – wówczas wiemy, że trawa nie będzie długo leżała zwinięta. Co szczególnie jej nie służy.
 3. Ważne też jest doświadczenie, jakie posiada producent. Bądź pewny, że możesz liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie

 

 

Komentarze