Dlaczego sprzątanie po psie jest takie ważne?

Nie tylko w miejscach publicznych powinniśmy sprzątać po naszym psie, także w ogrodzie jest ważne, aby odchody naszego psa były sprzątnięte.

Sprzątanie po psie w domu/ogrodzie

Psie odchody wbrew pozorom nie użyźniają gleby, wręcz odwrotnie są one skupiskiem bakterii, które mogą powodować wiele chorób, dlatego też, czy to w swoim ogrodzie, czy na mieście powinniśmy sprzątać po naszym psie. Nie sprzątanie ogrodu z psich odchodów, spowoduje, że nasz ogród nie będzie estetyczny, a dodatkowo podczas przechadzania się po nim możemy natknąć się na niemiłą niespodziankę.

Sprzątanie po psie w miejscu publicznym

Sprzątać po psie w miejscach publicznych musimy bez dwóch zdań, warto jednak wiedzieć, że niektóre miasta nie zezwalają na wyrzucanie psich odchodów do byle jakiego kosza, psie odchody możemy wyrzucać tylko do specjalnych koszy. Zdarza się też tak, że odchody mogą być wrzucone do normalnego kosza, jednak muszą być prawidłowo zabezpieczone, aby nie pobrudziły kosza. Niesprzątając po swoim pupilu możemy narazić się na mandat nawet w wysokości 500 zł. Jak już wiecie, psie kupy mogą roznosić choroby, dlatego kategorycznie zabrania się wyprowadzania zwierzaków w obrębie placu zabaw.

źródło: pixabay.com

Warto wiedzieć! Wyprowadzając psa na spacer, musi być on zapięty na smycz bądź mieć założony kaganiec, aby nie stwarzać zagrożenia! Zabrania się wyprowadzania psa bez kagańca, czy smyczy!

Komentarze